מה זה מאמן שיקום

מה זה מאמן בריאות ושיקום? מה הוא/היא עושים? והאם אתה זקוק לו?

מטבע הדברים, בני האדם הם יצורים חברתיים. זה אומר, יהיו כמה נקודות בחיים שנצטרך אחד את השני, במיוחד ברגעים הקשים בחיינו.

במקרה הזה, למשל, אנשים שמנסים להתגבר על התמכרות בדרך כלל צריכים אנשים אחרים שיתמכו בהם. זה למה קיימים מרכזי גמילה וקבוצות תמיכה. לפעמים הם צריכים לראות אנשים אחרים שעברו מסלול דומה כדי שהם יבינו אותם טוב יותר.

מאמן בריאות ושיקום הוא אחד ואפילו הדרך המובילה מבין הדרכים שיכולים לעזור לאנשים שנמצאים בתהליכי גמילה להתאושש.

 

מה עושה מאמן בריאות ושיקום

אנשים שנאבקים להתאושש מהתמכרות עשויים להזדקק למאמן שיקום שיוכל להוביל ולהדריך אותם. הם לא רק עוזרים להם להפסיק את ההתמכרות שלהם, אלא גם עוזרים להם לבנות סגנון חיים חדש, אורים חיים בריא ולהמשיך הלאה. מאמן בריאות ושיקום מבין את הצרכים של הלקוחות שלו ויעשה כמיטב יכולתו כדי לעזור לו.

המאמן יספק מקום בטוח בשבילך להביע את דעתך ואת הרעיונות ללא חשש להישפט. מטרתו היא לעזור לך להשיג את המטרות שלך בהצלחה.

מתוך הרבה דברים שמאמן בריאות ושיקום יכול לעשות, הינה כמה דוגמאות:

 • להיות זמין כאשר אתה זקוק לתמיכה. אנשים הנגמלים מהתמכרות בדרך כלל זקוקים למישהו אחר לתמיכה. בזמנים כאלה, מאמן הבריאות יהיה שם כדי לספק אותו. למרות שאתה צריך אותם בשעה 12, למשל, הוא יהיה זמין עבורך. הם יכולים אפילו להיות זמינים עבורך 24/7.
 • לעזור לך להישאר ״פיכח״. עבור אנשים מסוימים, הם עשויים לרצות להפסיק אבל הם לא ממש מבינים מה הם צריכים לעשות. אנשים מסויימים שמנסים להפסיק בכוחות עצמם, לפעמים מוצאים את עצמם נכשלים וחוזרים להרגל הישן. מאמן בריאות יספק תוכניות פעולה כדי לוודא שאתה תישאר פיכח ושלא תחזור להתמכרות ולשימוש בקנאביס. זה יכול להיות על ידי מתן כלים להתמודדות עם החשקים, בניית תוכנית אסטרטגית ומתן תמיכה ברגעים הקשים
 • לספק לך את המשאבים הדרושים. בתור לקוח, ייתכן שתצטרך את המשאבים כדי להתקדם. המאמן שלך יהיה שם כדי לעזור לספק לך את מה שאתה צריך.
 • לעבוד איתך בהשגת המטרות שלך. המאמן שלך יהיה אחראי לסייע לך להגדיר ולהשיג את המטרות בחיים שלך. הם לא יעשו את העבודה בשבילך. עם זאת, הם ידריכו אותך עד שאתה תבין את המטרות שאתה רוצה להשיג ולעזור לך עד שתשיג אותם.

מה מאמן בריאות ושיקום לא עושה

למדנו על כמה דוגמאות של מה מאמן הבריאות שלך יכול לעשות כדי לעזור לך. הם עשויים גם לעזור לך עם היבטים  אחרים חשובים בחיים שלך. לדוגמה, איך להתפייס עם יקיריכם לאחר שנגמלתם מההתמכרות, איך להמשיך לעבוד ולהתקדם הלאה בחיים המקצועים שלכם, וכן הלאה.

עם זאת, אין זה אומר כי מאמן הבריאות שלך יכול לעשות הכל פשוטו כמשמעו. הכי טוב להבין שיש כמה דברים שהם לא יכולים לעשות כגון:

 • לאבחן התמכרות. מאמן הבריאות אינו זכאי לאבחן התמכרות. זה צריך להיעשות רק על ידי רופאים או מטפל מקצועי. אנשים שעוברים למאמן הבריאות מגיעים לאחר שאובחנו.
 • לטפל בהתמכרות שלך. מאמן הבריאות שלך הוא שם כדי ללכת יחד איתך עד שתגיע למטרות הבריאותיות שלך. עם זאת, הם לא שם כדי לטפל בהתמכרות שלך.
 • לקבוע את העתיד שלך. אם אתה יכול להפסיק בהצלחה התמכרות או לא, זה לא נתון בידי המאמן בריאות שלך. כל ההחלטות נעשות על פי מה שאתה בוחר. הם שם כדי להדריך אותך עד שאתה מבין מה אתה צריך להחליט ומה הכי טוב בשבילך. הם גם שם כדי לתמוך ולהניע אותך בכל פעם שאתה מתחיל לחזור להתמכרות שלך או לאבד תקוות. המאמן שלך יוודא שאתה נמצא במסלול הנכון.

למה כדאי לך לעבוד עם מאמן

אתם יודעים הכי טוב אם אתם צריך לעבוד יחד עם מאמן או לא. אבל, כמה מכם עשויים לתהות מה הסימנים שאתם צריכים לעבוד עם מאמן בריאות ושיקום.

כדי לענות על השאלה הזאת, הנה כמה מהסימנים שאולי אתם צריכים מאמן בריאות ושיקום:

 • אתה היית כבר בכמה מרכזי גמילה / קבוצות תמיכה, ובכל זאת אתה עדיין מוצא את עצמך נאבק עם אותה בעיה.
 • לפעמים אתה יכול להישאר פיכח, אבל לפעמים אתה חוזר להתמכרות.
 • יש לך יותר מדי פיתויים סביבך ואתה מרגיש שזה כבר יותר מדי בשבילך כדי לשלוט על זה
 • לא נראה שהסביבה שלך נמצאת שם כדי להתמוך בהחלטה שלך להפסיק ולבנות סגנון חיים חדש ואתה צריך מישהו שיתמוך בך לחלוטין.
 • אתה רוצה להשתקם אבל אתה מוצא את זה קשה מדי לעשות את זה בכוחות עצמך
 • המחשבה על להשתמש בקנאביס שוב יעזור למתח, חרדה ודיכאון להתחיל שוב.
 • אתה לא יודע מה לעשות, או שאתה יודע איך, אבל אתה מתקשה לעשות את זה בעצמך.

לסיכום

 חשוב להבין כי למרות שהמאמן יכול לעשות הרבה דברים כדי לעזור לך. בסופו של דבר, ההחלטה אם תוכל להפסיק להשתמש ולהמשיך הלאה היא בידיים שלך. הם גם לא שם כדי להחליף את הרופא או המטפל. הם שם כדי לעזור לך וללכת יחד איתך כדי שהמסע הריפוי שלך יהיה טוב יותר, מהנה יותר ומהיר יותר.
 

האם אתה מוכן לעבוד עם המאמן בריאות ושיקום? תשאיר לי הודעה או תשלח לי הודעה דרך הפייסבוק מסנג׳ר. זה יהיה העונג שלי לעזור לך לעבור את מסע שלך לחיים חדשים מלאי אנרגיה, אושר, סיפוק ונקיים מקנאביס. 

יצירת קשר

שעות זמינות: 09:00-21:00

כתובת: אורים 6, חולון

אימייל: info@danibanai.com
סגירת תפריט
he_ILעִבְרִית
en_USEnglish he_ILעִבְרִית