fbpx
להירדם בקלות ובמהירות | בריאות אופטימלית | דני בנאי

😴👶 5# – איך להירדם בקלות ובמהירות 😴👶

היום אשתף אתכם בטיפ מתחום של אורח חיים בריא וניהול לחצים. איך אפשר להירדם בקלות ובמהירות ולזכות לשינה איכותית שתטעין אותנו באנרגיות 👶 🔋⚡️🌛😴

כמו הטיפ הקודם, הטכניקה פשוטה, אפקטיבית ואתם לא תרצו להפסיק לעשות את זה ברגע שאתם רואים איך זה עוזר לכם להירדם בקלות ובמהירות ולזכות לשינה ללא הפרעות

אז לטכניקת ההירדמות בקלות  אני קורא טכניקת ה ״להירדם כמו תינוק״ 👶

מתי אני משתמש בטכניקה הזאת?

הייתי משתמש בטכניקה הזאת כאשר הייתי עובר תקופות סופר לחוצות. לא הייתי מצליח להירדם. כל הזמן הייתי חושב על דברים שליליים לפני השינה והייתי מתעורר אין ספור פעמים באמצע הלילה. לא מספיק שהייתי לחוץ. חוסר השינה היה גורם לעוד לחץ. 

מתי להשתמש בה:

כאשר אתם לא מצליחים להירדם עקב לחץ כרוני ומתח. יש לכם יותר מדי מחשבות שליליות ומלחיצות לפני השינה. כאשר אתם מתעוררים באמצע הלילה מלחץ. כאשר אתם בתהליכי גמילה מקנאביס.

איך מבצעים אותה?

בעיקרון מדובר פה בטכניקה סופר פשוטה וטבעית. צריך פשוט לפרוק את המתחים ,את הורמוני הלחץ שנמצאים בגוף שלנו ולהביא אותנו למצב שאנחנו תשושים מעייפות. הדרך הכי טובה שתמיד עובדת לי ותורמת לא רק לאיכות השינה אלא גם לבריאות הכללית היא???

התרופה הכי טובה וטבעית שהטבע יצר??

פעילות גופנית רבותי!!! 🏋️‍♂️🤾‍♀️🤼‍♀️🏊‍♀️🚵‍♂️⛹️‍♀️🥊 💏

לאמן את הגוף שלכם, כמה שעות לפני השינה בצורה כזאת שאתם פשוט תהיו כל כך תשושים ולא יהיה לכם כוח להישאר ערים. שהגוף שלכם תשוש ומותש עקב האימון שעשיתם. להגיע לרמה שאתם נרדמים מול הטלוויזיה 😉

כמה שעות לפני השינה לעשות אימון בעצימות גבוהה. ספורט שדורש המון אנרגיה מהגוף ומהשרירים שלנו. אימון משקולות, אימון כרוספיט, אגרוף, אימון פונקציונלי, אימון מדרגות, אימון HIIT או כל סוג אימון שמתיש אתכםםםם (סקס גם נחשב). שגורם לכם להיות ״שׁבורים״ במובן הטוב של המילה. הליכה 30 דקות למשל זה נחמד אבל זה לא יתיש אתכם ואת הגוף שלכם.

דגשים סופר חשובים!!!⚠️

1. אנחנו רוצים לשמור על איזון ולא ליצור נזקים עקב אימון לא נכון. אז לעבוד עם בנאדם מקצועי במידה ולא יודעים איך לבצע את זה נכון

2. מדובר בפתרון זמני!!! מאוד חשוב לפתור את הבעיה מהשורש. להבין למה אנחנו לחוצים ומתוחים ולפתור זאת. גם אם צריך לעבוד עם איש מקצוע בתחום. לחץ ומתח לטווח ארוך עושים נזקים כבדים ולפעמים בלתי הפיכים לבריאות שלנו , לאופי שלנו וליכולות הקוגניטיביות שלנו. 

איך זה עוזר לנו להירדם בקלות

כאשר אנחנו נמצאים במתח לתקופה ארוכה, רמות הורמוני הלחץ בגוף שלנו יהיו גבוהים. אדרנלין, קורטיזול ועוד הורמוני לחץ שפועלים כדי לשמור עלינו ערים ומוכנים לכל רע שיגיע’ עובדים לרעתינו בעידן המודרני וגורמים לנו לשלל בעיות בריאותיות. 

יש שני פתרונות לכך:

1. להימנע מלהגיע למצב שיש לנו עליה בהורמוני הלחץ בגוף ואת זה ניתן לעשות ע״י זה שאנחנו מוצאים את הסיבות שורש ופותרים אותם (הפיתרון הנכון בטווח הקצר והארוך). 

2. לפרוק את הורמני לחץ מהגוף שלנו ולעזור לו להתאזן ע״י זה שאנחנו משתמשים בהם (פיתרון לטווח הקצר).  אימון בעצימות גבוהה זו דרך נהדרת לפרוק מתחים. כאשר אנחנו מתאמנים אנחנו פורקים את הורמוני הלחץ מהגוף שלנו ובעקבות זאת אנחנו משיגים 2 מטרות. 

2.1. מורידים את רמות הלחץ בגוף וזה עוזר לנו להיות פחות עירניים ויותר שלווים ורגועים 

2.2. מתישים את הגוף שזה עוזר לנו להיות עייפים ולעורר את המנגנון הטבעי שלנו להירדמות ושיקום הגוף. 

אז לסיכום

כאשר אנחנו מתקשים להירדם עקב גמילה מקנאביס, לחצים, דאגות ועוד שלל סיבות. אימון גופני מתיש שמעייף אותנו, עוזר לנו לפרוק לחצים מהגוף ולעייף את השרירים. בעקבות זאת הדרך לשינה מתוקה מתקצרת מאוד.

מילים אחרונות

יש דברים נוספים שאפשר לעשות כדי לעזור לנו להירדם בקלות. היגיינת שינה נכונה:

  • חדר שינה חשוך
  • ללא רעשים
  • ללא אור כחול מהטלפון או מהמחשב. לא להיכנס איתם לחדר שינה
  • טמפרטורה נכונה (לא קר מדי ולא חם מדי)
  • הימנעות מגירויים
  • חדר שינה נוח, עם ריח מרגיע
  •  קריאת ספר (מעייף את העיניים וגורם לנו להירדם)
  • להימנע מחומרים מעוררים לפני השינה (קפה, משקה אנרגיה) 
  • ועוד…

שתפו מה עוזר לכם להירדם בקלות?

אהבתם את הטכניקה?
הנה עוד כמה מומלצות:

כאן אני מפרסם את הטכניקות המעניינות  ביותר שלי על בריאות אופטימלית, מוח מנצח ועוד.
תרצו להתעדכן בטכניקות החדשות שיוצאות? השאירו כאן למטה את המייל:

נהניתם לקרוא? כאן למטה תוכלו לשתף עם חברים 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu