fbpx
Dani Banai - Optimal Wellness - change habits

✅ 2# – הדרך הנכונה לשנות הרגלים שמחזיקים מעמד לתמיד! ✅

כדי לבנות אורח חיים בריא ומנצח אנחנו חייבים הרגלים מנצחים! הרגלים הם המהות שלנו הם מה שמתפעל אותנו. ההבדל בין בריאות מיטבית לבין חולי זה עניין של כמה הרגלים או לפעמים אפילו הרגל מגונה אחד.

כמו שאני תמיד נוהג לומר:

You are just one healthy habit away from...

כדי לשנות הרגלים, צריך להבין שהכל מתחיל ונגמר באיזון ☯️ ואני אחזור על זה כל פעם כמעט. הכל זה איזון וזה בעצם המפתח שלנו לבריאות מיטבית ולביצוע שינוי הרגלים שבאמת עובד ומחזיק מעמד. 

אז מה בדרך כלל עושים ושזה לא עובד?

עושים מהלך דרסטי, קיצוני מנסים כמה ימים/שבועות ואז נשברים וחוזרים להרגל הישן ואפילו בצורה גרועה יותר ממה שהיינו. אני קורא לזה ״רכבת הרים של החיים״

למה זה לא עובד?

 קודם כל כי המוח שלנו לא בנוי לדברים קיצוניים. הוא לא אוהב שינויים קיצוניים. כל פעם שקורה משהו קיצוני… המוח שלנו יעשה כל מה שהוא יכול כדי לאזן את עצמו. כי רק ככה הגוף והמוח עובדים בצורה תקינה. באיזון.

דוגמא:

מנסים לרדת 10 קילו במשקל בחודש. מחליטים על דיאטה קיצונית של לאכול ארוחת אחת ביום (1000 קלוריות)… רוב האנשים שינסו את זה, לא יחזיקו מעמד הרבה זמן. יכול להיות שהם ירזו אבל זה יהיה סופר סופר קיצוני ולא בריא ובסופו של דבר בגלל שהם סבלו והיה להם קשה נורא, הם יתחילו לפצות את עצמם ולאכול בצורה לא מבוקרת. בנוסף הגוף שלהם יקבל כזה זעזוע שהוא פשוט ידרוש מהם לאכול הרבה יותר. זה יכול להוציא את מערכת העיכול מאיזון. הם עולים למעלה ברכבת הרים(ירידה במשקל) אבל אז הם הם ירדו למטה בצורה קיצונית ויגיעו לאותה נקודה ואפילו לנקודה גרועה יותר ממה שהם התחילו!

 

מה הדרך הנכונה? - Baby steps / צעדים קטנים 👶

אז מה כן עובד? איזון!

שינוי שנעשה בצעדים קטנים. כל יום צעדים קטנים. בצורה דטרמיניסטית (קבועה). עוד יום ועוד יום ועוד יום. שינויים קטנים שהמוח שלנו לא מרגיש מאויים ולא מוציאים אותנו מאיזון. אבל השינויים כן מקדמים אותנו עד שבסופו של דבר אחרי מספר ימים/שבועות אנחנו עוברים כברת דרך(מרחק גדול) ולא מאמינים איזה שינוי עברנו 🙂

למה זה עובד?

כי כמו שאמרתי מקודם. המוח שלנו מתפקד הכי טוב שהוא מאוזן. ברגע שאנחנו עושים צעדים קטנים על בסיס יומי. המוח לא מרגיש מאוים. הוא מסתגל למצב לאט לאט עד שבסופו של דבר אנחנו יוצרים הרגל חדש! אם רציתם לדעת למשל למה המוח מפריש אנדורפינים (סמי הרגעה טבעיים שקיימים במוח) כאשר אנחנו עוברים כאב קיצוני, זה כדי לאזן את עצמו כי הוא לא יכול לתפקד בכאב קיצוני הרבה זמן.

 דוגמא:

מנסים לרדת במשקל – 10 קילו

אז לפי האסטרטגיה של ״צעדי תינוק״ – מתחילים בצעדים קטנים. כל יום מצמצמים בכמויות האוכל המזיק שאנחנו אוכלים. מנסים לעשות פעילות ספורטיבית אחד לשבוע ואז פעמיים בשבוע ואז 3 ואפילו 5 פעמים בשבוע. מוספים אוכל בריא יותר ויותר ונפטרים מהאוכל הפחות מזין. כל יום צעדים קטנים. 

זה אומנם יקח יותר זמן… אבל זה יחזיק מעמד הרבה יותר זמן וזה הדרך הבריאה יותר והמאוזנת יותר ויהיה לכם גם יותר קל לשמר את זה לאורך זמן (שזה תאכלס החלק החשוב)

מה שבא בקלות הולך בקלות

מילים אחרונות

יש שינוי נוסף שאני ארחיב עליו בטיפ אחר והוא נקרא שינוי קוונטי ⚛️

כדי שינוי קוונטי (חד פעמי ובמכה אחת) יעבוד… בדרך כלל זה מלווה בטראומה או כאב מאוד חזקים או איזשהיא הבנה. קליק שפשוט פתאום משהו אחד נסגר ומשהו אחר נפתח במוח שלנו. לדגומא אנשים שמפסיקים לעשן במכה אחת כי הם הבינו פתאום כמה נזק הם עושים למשפחה שלהם

אז לסיכום

 שינוי הרגלים נכון ובריא עובד הכי טוב לרוב באסטרטגיית ״צעדי תינוק״.👶

צעדים קטנים! כל יום! התחילו היום!  💪

נהניתם לקרוא? כאן למטה תוכלו לשתף עם חברים 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

This Post Has One Comment

  1. Love it!!!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כאן אני מפרסם את הטכניקות המעניינות  ביותר שלי על בריאות אופטימלית, מוח מנצח ועוד.
תרצו להתעדכן בטכניקות החדשות שיוצאות? השאירו כאן למטה את המייל:

אהבתם את הטכניקה?
הנה עוד כמה מומלצות:

This Post Has One Comment

  1. Love it!!!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu

Stay in touch

Once a while i will send you tips about Optimal Wellness & Losing Weight best practices

Promise to send only good stuff... :)

You are just one Healty Habit Away...